Alisverisdukkani

İade Şartları

İade ve İptal İşlemleri
Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?
Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 8 iş günü içerisinde www.alisverisdukkani.com 'in düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.
* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ.

** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.


Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da Aras Kargo ile anlaşmalı olduğumuz için bu kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

- Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır.
 
Özel Ürünler için iade şartları
 
NON-STICK ürünlerin iadesinde;

 
- Ürün iç kaplaması fabrikasyon sorundan dolayı kalkmış ise garanti dahilinde olup, metal ile çizme gibi durumlarda non stick kaplamanın bir garantisi bulunmamaktadır. Emaye ürünlerde dış emaye kaplama düşme, sert cisim vurma gibi durumlarda garanti dışındadır. Bu ürünler fabrikasyon arızalara karşı 2 yıl garantili olup, fabrikasyon arızalarda tamiri mümkünse tamir edilip gönderilir, tamiri mümkün değilse aynı ürünün yenisi veya aynı bedelli başka bir ürün gönderilir.
 
- Bütün ürünlerin standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 
Diğer Ürünlerin iadesinde;
Niteliği itibarıyle iade edilemeyecek ürünler iade alınmamaktadır.
 
İade İşlemleri
- Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.